ЮРІЙ ВАКУЛЕНКО

Захисти захисника. 2022.

 

80х66,2х7,6 см.

 

Дошка, колаж, акрил, олія.

 

Усі наші думки щодня, а особливо сьогодні, із захисниками та захисницями, які боронять Україну. Вони наш захист та опора. Допомога та їх захист — важливий пріоритет, задля якого був започаткований цей проєкт.
Ця жива робота, що дихає символами, з отворами від куль, які ще жевріють, зберігає в собі сакральні образи. Вона є символом нашої віри та оберегу захисників і захисниць.

В її основі лежить образ Покрови Пресвятої Богородиці — символу захисту воїнів, що борються за гідну справу. На передньому плані він підсилений також образом символічного небесного воїнства — Святої трійці янголів. Адже всі ми боремося за святу справу — за життя, за свободу та незалежність своєї країни.

 

Юрій Вакуленко (1957 р. н.) — художник-живописець, реставратор станкового живопису, музейник, куратор виставкових проєктів, автор видавничих проєктів, викладач, громадський діяч. Член-кореспондент Національної академії мистецтв України. Кавалер ордена Карла Фаберже та ордена «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів. Заслужений працівник культури України.
З 1986 року веде активну виставкову діяльність в Україні та за кордоном.
Роботи художника є в музейних зібраннях Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного музею «Київська картинна галерея», Національного музею Тараса Шевченка, Одеського художнього музею, а також у приватних колекціях України, Ізраїлю, США.