ПРЕДСТОЯТЕЛЬ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ БЛАЖЕННІЙШИЙ МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ ЕПІФАНІЙ АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН ІКОНОПИСЕЦЬ АНДРІЙ ОХОЦЬКИЙ

Архістратиг Михаїл. 2022..

 

30х26 см.

 

Темпера

 

«І настала війна на небі: Михаїл і ангели його воювали проти дракона, і дракон воював, і ангели його, та не перемогли, ані місця більше не знайшлося їхнього на небі. І повержено дракона великого, змія стародавнього, що звався дияволом і сатаною, що зводить вселенну, – повержено на землю, і ангели його з ним повержені» (Одкровення 12: 7-9).

 

Ікона «Архістратиг Михаїл», написана на бронеплиті, є символом перемоги українського війська над ворогом. Так само як найголовніший з ангелів Михаїл перемагає древнього змія, так і наш народ здолає всесвітнє зло. Саме такий символізм вклали у цю роботу її творці. Проєкт «АртБроня» вперше презентує ікону, яка написана на бронеплиті, що зупинила ворожі кулі. Віра, яка зміцнює дух – це також броня, вона оберігає і рятує наших Героїв.
«Світлі діла благословенні небесами», – кажуть віряни. Створити ікону вдалося за півтора тижні! Це рекордні терміни. Образ Архістратиг Михаїла був обраний з-поміж інших швидко і, вочевидь, невипадково! Як невипадково, уже в процесі роботи, з’являлися і цікаві ідеї, деталі, доповнення ікони. Одне з них – полум’я, яке йде з пащі дракона… І саме у цю пащу Архістратиг Михаїл поцілює списом.

 

Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіо. Іконописець Андрій Охоцький — Ікона «Архістратиг Михаїл» створена з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Предстоятеля єдиної помісної Української Православної Церкви. Благословляючи проєкт «АртБроня», Предстоятель вкотре підкреслив, що сьогодні – час новітніх воїнів-героїв, які стали на захисті правди та Батьківщини. Наші захисники стоять на боці добра, а значить – темрява не зможе їх перемогти.
Митрополит зазначає: «З молитвою, з любов’ю до Бога, до України, до ближніх борімося проти зла і побачимо перемогу!».
Написанню ікони «Архістратиг Михаїл» також сприяв Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.