“Барви Перемоги”. ArtArmor оголосив конкурс для дітей 12-17 років

“Барви Перемоги”. ArtArmor оголосив конкурс для дітей 12-17 років

Українські митці та благодійники запрошують дітей Рівненщини віком 12-17 років взяти участь у конкурсі художніх робіт «Барви Перемоги», який проводиться в рамках благодійного мистецького проєкту ArtArmor.

 

Відповідна інформація опублікована на сторінці ArtArmor у Facebook.

 

Згідно з умовами конкурсу, робота має бути виконана на форматі А3 (30х40 см), а заявки на участь приймаються до 30 квітня 2023 року – для цього необхідно заповнити відповідну форму.

 

«Переможець конкурсу відтворить сюжет свого твору на бронеплиті, що врятувала життя військовому, який боронить Україну», – зазначають організатори.

 

Довідково: ArtArmor – це міжнародний мистецький проєкт, який був заснований на Рівненщині. В рамках цього проєкту українські та закордонні митці створюють арт-об’єкти з бронеплит, які врятували людські життя – зупинили собою кулі, уламки тощо. Таким чином ArtArmor привертають увагу всього світу до війни росії проти України і збирають гроші на закупівлю нових бронеплит та інших засобів захисту, на проведення гуманітарного розмінування території України, а також на лікування та реабілітацію поранених захисників і захисниць України.

 

Повідомляється, що діти, які посядуть перше, друге та третє місця, отримають можливість взяти участь в урочистому відкритті виставки та презентувати роботи всіх учасників конкурсу «Барви Перемоги». Виставка відбудеться в Києві – у Національному музеї історії України в Другій світовій війні.

 

«На цьому заході молоді творці матимуть змогу познайомитись та поспілкуватись з митцями проєкту ArtArmor, створені арт-об’єкти яких з січня 2023 року мандрують по столицям Європи», – пишуть організатори.

 

У той же день, коли був розпочатий прийом заявок для участі у конкурсі «Барви Перемоги», засновник мистецького проєкту ArtArmor і співзасновник благодійного фонду Ukraine For Heroes Олександр Ковальчук та викладачка художньої студії у мистецькій галереї «ЄвроАрт» Олександра Оверчук дали інтерв’ю Українському радіо Рівне, в якому детально розповіли про конкурс.

 

Олександр Ковальчук розповів, що конкурс «Барви Перемоги» проводиться серед дітей з Рівного та Рівненської області, оскільки проєкт ArtArmor був заснований саме в Рівному. При цьому він наголосив, що в подальшому може бути проведений вже всеукраїнський конкурс, але перед цим необхідно успішно реалізувати його в масштабах Рівненщини.

 

«Враховуючи, що весь наш проєкт Арт-Армор і благодійний фонд «Україна для Героїв» були засновані на Рівненщині, в місті Рівне – ми робимо такий «тестовий» конкурс саме на теренах Рівненщини. І плануємо в разі вдалого його проведення, так, як ми бачимо – з гарними і хорошими результатами – продовжити роботу цього конкурсу вже на території всієї України», – розповів Олександр Ковальчук.

 

Олександра Оверчук, викладачка художньої студії у мистецькій галереї «ЄвроАрт», детально розповіла про те, чи є якісь вимоги до учасників «Барв Перемоги» та чого саме від них очікують.

 

«Кожна дитина є талановитою, тому художня освіта не є головним критерієм нашого конкурсу. Не обов’язково мати якісь конкретні здібності, які були розвинуті на базі якоїсь студії чи школи. Дитина повинна просто мати своє бачення нашої перемоги, барв перемоги. Вона повинна створити власний образ, який ніде раніше не був показаний, ні віртуально, ні на виставках», – зазначила Олександра Оверчук.

 

Переможців конкурсу визначить журі – організатори вже опублікували детальну інформацію про його склад.

 

Так, роботи учасників оцінюватимуть:

  • Антон Логов – відомий український художник, який працює у сферах живопису, графіки, скульптури, відеоарту та інсталяції. Учасник мистецького проєкту ArtArmor.
  • Макс Кідрук – відомий український письменник з Рівненщини, автор низки тревелогів та багатьох романів, серед яких – «Доки світло не згасне назавжди», «Де немає Бога», «Зазирни у мої сни» та інших.
  • Костянтин Качановський – відомий рівненський художник-мураліст, який після 24 лютого створив багато патріотичних та підіймаючих бойовий дух муралів по всій Україні.
  • Олександр Ковальчук – засновник мистецького проєкту ArtArmor та благодійного фонду Ukraine For Heroes, народний депутат України.
  • Анна Вітрук – директорка сучасної художньої студії «Євро-Арт», співорганізаторка конкурсу «Барви Перемоги».
  • Ірина Первушевська – директорка Рівненського міського Палацу дітей та молоді, під керівництвом якої заклад виховав і продовжує виховувати творчих та дуже креативних особистостей.

 

Організатори конкурсу очікують, що в ньому візьмуть участь багато дітей, тому що він є хорошою можливістю для молодих талановитих митців показати свою творчість на всю країну.