Тіберій Сільваші

Броннік. 2022.

 

25х29х1,5 см.

 

Пластик, бронесплав, акрил.

 

 

Родючі поля, якими знана Україна, за час війни перетворилися на поля бою. Пшениця та снаряди, ріпак та ракети, трактори та танки. Ці сюрреалістичні сюжети стали шокуючою буденністю. Наша рідна земля стала бронежилетом. Поєднання неймовірної краси та болючого жаху ранить у саме серце. Серце бійця, яке оберігає бронежилет. Рани землі все одно, що рани на людському тілі, болять, ниють, потребують догляду та захисту. Нехай неймовірні українські пейзажі стануть мирними та цілісними якнайшвидше.

 

Тіберій Сільваші (1947 р. н.) — один зі знакових творців сучасного українського мистецтва. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року.
Художник-абстракціоніст, теоретик «кольоропису», куратор, один із засновників та ідеолог об’єднання мистецької групи «Живописний заповідник» і декількох інших українських та міжнародних художніх групувань, діяльність яких суттєво впливала на розвиток напряму.
Твори Сільваші є окрасою багатьох музейних колекцій, зокрема Мюнхена, Відня, Нью-Джерсі, Запоріжжя, Харкова, Ужгорода, Києва, а також приватних колекцій у Європі та США. Живе й працює в Києві.